![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavla 1035265
*
nr 103 5265
TAVLA
Koppar, relief, Ringström, Gefle, 44 x 59
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle konst koppar relief ringström tavla
-
6128 Bordspendyl
1800-tal, ryttare med hund, bronserad mässing, ema..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:22
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:26
-
6117 Väggrelief
Änglar, keramik. Signerad scoto -89. Höjd: cm. Höj..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:20
*
TAVLA
nr 103 5265
TAVLA
Koppar, relief, Ringström, Gefle, 44 x 59
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2001 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle konst koppar relief ringström tavla
-
6128 Bordspendyl
1800-tal, ryttare med hund, bronserad mässing, ema..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:22 -
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:26 -
6117 Väggrelief
Änglar, keramik. Signerad scoto -89. Höjd: cm. Höj..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:20